Skocz do głównej treści strony
Fundacja Baksztag

Jeśli chcesz nas wesprzeć – wpłać darowiznę na KONTO

Jeśli chcesz nas wesprzeć – wpłać darowiznę na KONTO grafika

mBank - 63 1140 2004 0000 3102 8094 4936

tytułem "darowizna na cele statutowe".


Cele statutowe są określone w Statucie Fundacji. Przelew może być jednorazowy, ale możesz też zrobić ZLECENIE STAŁE co miesiąc. Każda, nawet najmniejsza kwota, ma znaczenie!
Wpłacając darowiznę, pomagasz nam w realizacji Rejsu Socjoterapeutycznego!
Darowizna przekazana na rzecz naszej Fundacji może być ODLICZONA OD PODATKU
dochodowego. Osoby fizyczne i prawne dokonujące wpłat darowizn na rzecz Fundacji Baksztag mogą korzystać z określonych preferencji podatkowych
w podatkach dochodowych.

Osoby prawne mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizny na rzecz Fundacji. Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu (jest to możliwe na podstawie Art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Wpłata musi być dokonana w danym roku podatkowym. Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy Fundacji. Aby skorzystać z odliczenia darowizny przekazanej na rzecz Fundacji Baksztag, należy wypełnić formularz CIT-D – darczyńcy odliczającego darowiznę od podstawy opodatkowania.
Osoby fizyczne mogą pomniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizny nie wyższą niż 6% uzyskanego dochodu (jest to możliwe na podstawie Art. 26 ust. 1 pkt. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wpłata musi być dokonana w danym roku podatkowym (czyli na przykład do końca grudnia 2021). Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy naszej Fundacji. Aby skorzystać z odliczenia darowizny przekazanej na rzecz Fundacji Baksztag, należy wraz z zeznaniem podatkowym (np. PIT-37) wypełnić także formularz PIT/O.

Wsparcie Rzeczowe

Wsparcie Rzeczowe grafika

Przygotowując Rejs Socjoterapeutyczny nie zapominamy o potrzebach uczestników. Często nie mają oni śpiworów, odpowiednich ubrań czy plecaków. Dlatego zawsze staramy się, aby nasi uczestnicy w trakcie rejsu i po jego zakończeniu otrzymali te niezbędne rzeczy. W tym roku na rejs zabieramy 36 podopiecznych Domów dla dzieci i potrzebujemy:


•    śpiwory (ok. 10 szt)
•    pamiątkowych koszulek z nadrukiem dla uczestników (ok 100 szt)
•    ręczników, jaśków do spania, okularów przeciwsłonecznych, czapek z daszkiem itp.
•    Plecaków 40L – pakiety rozdawane uczestnikom na zakończenie rejsu (36 szt)
•    Kurtki przeciwdeszczowe i bluzy (36 szt w różnych rozmiarach)


Możesz przekazać darowiznę rzeczową i pomóc usprawnić naszą pracę!
Dane naszej Fundacji oraz numer konta zawsze znajdziesz na dole każdej strony oraz w sekcji Kontakt

 

Przejdź do góry strony