Rejs Socjoterapeutyczny 2023

W terminie 09- 15.07.2023 odbędzie się kolejna edycja Rejsu Socjoterapeutycznego Fundacji Baksztag.

Już po raz trzeci pod banderą Fundacji Baksztag zabierzemy na rejs 30 dzieciaków z różnych placówek z terenu całej Polski. Będą to podopieczni domów dla dzieci z Krakowa, Gdańska, Pogórza, Białegostoku, a także dzieci z Gminy Miłki. Nasza flota 6 jachtów wypłynie z rejs po południowej części szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W trakcie rejsu odwiedzimy m.in. Mikołajki, Popielno, Piaski może nawet zapłyniemy do Rynu.

Naszą kadrę stanowią: doświadczeni sternicy i wolontariusze, psycholog, socjoterapeuta, pedagodzy i  ratownik medyczny. Postaramy się zapewnić dzieciakom nie tylko najfajniejsze wakacje w ich życiu, ale przede wszystkim pomoc terapeutyczną. Naszym głównym celem w trakcie rejsu jest poprawienie samooceny tych młodych ludzi i poprzez odpowiednie wzorce nakierować ich dalszy rozwój na odpowiednią drogę. Żeglarstwo zbliża ludzi, dzięki wspólnej pracy na pokładzie pokazujemy jak można sobie na wzajem pomagać i radzić z trudnościami. Żeglarz nie boi się poprosić o pomoc, a już na pewno jej nie odmówi drugiej osobie. Są to odpowiednie dla dzieci wzorce  którymi potem mogą się posiłkować w dalszym rozwoju i samokształceniu.

Rejs zostanie zrealizowany dzięki zebranym środkom i dofinansowaniu przez darczyńców prywatnych oraz różne instytucje.

Uczestnicy Rejsu Socjoterapeutycznego 2023
- podopieczni Domu nad Potokiem w Gdańsku Matemblewie
- podopieczni Fundacji Rodzinny Gdańsk - Placówka w Pogórzu i Rumii
- podopieczni Placówek opiekuńczo-wychowawczych w Białegostoku
- podopieczni Palcówek opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie
- Podopieczni GOPS-u w Miłkach
Łącznie udział weźmie 30 dzieci i młodzieży

Sponsorzy i darczyńcy tegorocznej edycji:
- Fundacja LPP

Nasz rejs został zauważony przez media lokalne i krajowe. Poniżej kilka relacji i artykułów.

Mazury24.eu - relacja w portalu >>> link

Radio Olsztyn - wywiad " >>> link